Button

F1-Archív: Button távozik a Formula-1-ből

Alonso és a karma, érkeznek a turbómotorok, Fisichella a hetedik mennyországban, mindkét Schumacher hatalmasat bukik – az elmúlt két évtized legérdekesebb szeptember 3-i F1-es híreiből szemezgettünk.

Button figyelmeztetése Sainznak

Fernando Alonso az év végén búcsút int a Formula-1-nek, helyét Carlos Sainz veszi át a McLarennél. A wokingiaknál több, mint hét éven át szolgáló Jenson Button türelemre inti az ifjú spanyolt.

Alonso: Sainz a megfelelő ember a McLaren számára

Fernando Alonso utódja Carlos Sainz lesz a McLarennél, és a kétszeres világbajnok szerint minden megvan Sainzban ahhoz, hogy egy McLaren-szintű projektet vezessen.

Button szerint megint több kör előnnyel nyernek majd a Toyoták

A WEC-idény első két versenyén, Spában és a Le Mans-i 24 óráson óriási volt az LMP1-es mezőny egyetlen gyári alakulataként versenyző Toyoták előnye, a rivális Jenson Button szerint ez most sem lesz másként.

Button: Alonso visszatérne egy erős McLarenbe

Erre az eshetőségre maga Fernando Alonso is utalt egy interjújában, Jenson Button pedig egyenesen biztos benne. A brit visszaemlékezett, hogy ő is hasonlóképpen cselekedett visszavonulásánál.

Majdnem 20 év után állhatna dobogóra Silverstone-ban Button

Hazája F1-es versenyén, Silverstone-ban sohasem tudott dobogóra állni Jenson Button, utolsó emléke a pódiumról még a Formula-3-ból datálódik, ennek viszont már lassan 20 éve. Most a WEC-ben törné meg az átkot.

F1-Archív: Villeneuve szerint Schumacher nem méltó bajnok

A kanadai legnagyobb kirohanását 2006-ban intézte ősellensége ellen. 10 jelölt állt sorba a Haasnál, Heidfeld elhagyta a Mercedest, Button pedig Williams-szerződéssel két évre csatlakozott a Benettonhoz augusztus 17-én.

Küldetés teljesítve - Jenson Button döntötte meg az ötödik pályacsúcsot a Civic Type R-rel

A Hungaroringen beállított körrekord a Honda által szervezett „Type R Challenge – 2018” utolsó állomása volt. A fronthajtású, sorozatgyártású modellek kategóriájában kivívott elsőséghez elképesztő teljesítményre volt szükség – az új Civic Type R 2 perc 10,19 másodperc alatt ért körbe a magyar pályán. Az ötödik rekord újabb bizonyítéka annak, hogy a Civic Type R a kategória leggyorsabb modellje. A tiszteletre méltó eredményt közúti használatra is alkalmas, sorozatgyártású abroncsokkal érte el a Honda sztárpilótája. A Type R Challenge ezennel sikeresen véget ért: a Civic Type R öt ikonikus európai pályán döntött körrekordot.

Esőben a 14. rajthely nyerő lehet

Egyszer fenn, egyszer lenn. Lewis Hamiltont mindenki sajnálta a szombati technikai hiba után, végül mégis nyert a 14. rajthelyről. Ezt a bravúrt korábban már többen is megcsinálták előtte.

Button kis híján eltűnt a süllyesztőben

Jenson Button tizenhét éven keresztül volt részese a száguldó cirkusznak. Már első évében letette névjegyét a Williamsnél, bár nem sok híja volt, hogy pályafutása el se kezdődjön.

Button a DTM-ben indulhat a Mercedesszel

Formula-1-es visszavonulása után két versenyágban is rajthoz állt az idei évben, augusztusban pedig könnyen lehet, hogy egy harmadikban is kipróbálja magát. Kedvet kapott Alonsótól?

Button: Jobb, ha Alonso elmegy

Jenson Button úgy véli, Fernando Alonso még mindig kitűnő pilóta, de a versenyképtelen autó miatt nő a frusztráltság benne és a legjobban tenné, ha távozna a Formula-1-ből és egészen másba fogna.