2024. április 18. csütörtök

Botka

Osztrákoknál, nagy csatában

Három WRC mögött az abszolút ötödik helyen végzett a Botka Dávid–Mesterházi Márk Skoda Fabia R5 trió az ausztriai Waldviertel Ralin. Az első három 2018-as Eb-futamra már lefoglalták a szállást a csapat számára…

Kedvenc versenyükön Botka Dávidék

Az ausztriai Waldviertel Rallye-n szerepel a Botka-Mesterházi duó ezen a hétvégén. Sok évvel ezelőtt ez volt az első külföldi versenye, most pedig az első közös murvás versenye lesz a Skodával a pilótának. A shakedown ötödik helye után bizakodó a páros, hiszen WRC-k is vannak az osztrák szezonzárón, ahol a bajnoki címért folynak a küzdelmek. Dávidék a nemzetközi mezőnyben szeretnének dobogó közelben végezni.

Vincze Ferenc nyerte a Szilveszter Ralit

Az idei szezon bronzérmese először ült R5-ös autóban, de rögtön győzni tudott a népes mezőnyben - legnagyobb ellenfelét, Botka Dávidot megbüntették, a második helyen ifj. Kiss László ért célba.

Ismét Kajetanowicz az Európa-bajnok

2015 után sorozatban másodszor lett Európa-bajnok Kajetan Kajetanowicz, miután negyedikként zárt a Liepaja Ralin - Botka Dávidék az abszolút kilencedik helyen értek célba.

ERC: Breen nyert, Botkáék a 12. helyen zártak

A hazai pályán versenyző Craig Breen nyerte az ERC idei második futamát Írországban, a címvédő Kajetanowicz viszont második helyével is élre állt a bajnokságban - Botkáék 12.-ként zártak.

Rali: Kiss Roland és Botka Dávid győzött Orfűn

A hétvégi orfűi futamon az utolsó szakaszon vesztette el az első helyet Kaveczki Jenő, így Kiss Roland győzelemmel rajtolt - a liszencesek között Botka Dávid volt a leggyorsabb a Mitsubishivel.

Botka Rally Team: Egy kis hiba nagy hibát generál

Bolhából az elefántot… Ezzel a rövid sorral jellemezhetnénk a Botka Rally Team párosának első versenynapját a 40. Rally Islas Canaria futamon. Az ERC szezonnyitóján egy buta kis megforgás miatt végül egy tiszta gyorsasági szakaszt sem tudtak teljesíteni Botka Dávidék.

Kazár nyert, Botka nagyot hajrázott

Kazár Miklós és Ferencz Ramón párosa nyerte a magyar ralisport évzáró eseményét, a Szilveszter Ralit. A dobogó másik két fokáért azonban az utolsó másodpercekig folyt a csata három autó között.

Botka Dávid: Az Európa-bajnoki cím kötelez

Mindössze 48 óráig lehetett nevezni az idei, 17. alkalommal megrendezendő Szilveszter Rallye-ra, és a rengeteg jelentkező miatt a szervezők kénytelenek voltak lezárni a nevezési lehetőséget. Az biztos, teljes mezőny vesz részt a december 27-29 között megrendezendő évbúcsúztató versenyen. A 2015-ös Szilveszter Rallye mezőnyében természetesen ott lesz a címvédő Vincze Ferenc, valamint a friss Európa-bajnok, Botka Dávid is.

Botka Marcus Grönholmot idézi

Marcus Grönholm elhíresült mondata jutott eszébe a Ciprus Rally első versenynapjának végén Botka Dávidnak. A váltó meghibásodása miatt csak három sebességi fokozat állt rendelkezésére a Botka Rally Team pilótájának a nap felétől, de az eredmény így is majdnem az, amit kitűzött maga elé a legénység. Második helyen állnak a kategória értékelésben, 25 másodperccel lemaradva a helyi bajnok mögött.

Szombaton Botkáék gond nélkül az élen

Első Barum Raliján a szombati versenynap végén kategóriája élén áll a Botka Rally Team párosa. Tökéletes munkát végzett mindenki, így a vasárnapi hat gyorsasági előtt nyugodtan térhettek pihenőre.

Lukjanuk nyerte az Észt Ralit, Botka 9. lett

Az Észtország dél-keleti részén, Otepaa, Elva és Tartu városok közelében elhelyezkedő ultragyors pályákon folytatódik a rali Európa-bajnokság. A 2015-ös kontinenssorozat az Észt Ralival immár a második felét kezdi meg.