Balogh Tamás
2019. február 17. vasárnap

Benetton

Nyolc különlegesség Schumacher debütálásáról

Idén lesz huszonnyolc éve, hogy Michael Schumacher a szerencse folytán berobbanhatott a Formula-1 mezőnyébe. De milyen körülmények között mutatkozhatott be a későbbi legenda?

Tehetségek, akik élcsapatnál csak szenvedtek II.

A Formula-1 történelmében többször is előfordult, hogy egy középcsapatnál kitűnően teljesítő pilóta amint igazán versenyképes technikát kapott, csak árnyéka volt önmagának és szenvedett.

Hamilton: Jó lenne legalább közel kerülni Schumacher rekordjaihoz

A frissen világbajnokká koronázott Lewis Hamilton egyértelmű célokat tűzött ki magának: Michael Schumacher rekordjait. Egyik sem megvalósíthatatlan, az angol szeretne legalább közel kerülni ezekhez.

Briatore: Csak én hittem Schumacherben

A Benetton egykori csapatfőnöke egészen 1991-ig tekintett vissza. Az istálló vezetőségét nem győzte meg a zöldfülű Michael Schumacher, ő azonban rájuk erőltette a választást – mint tudjuk, bejött.

Verstappen és az elveszett lehetőségek

Max Verstappen édesapja, Jos is Formula-1-es versenyző volt, ám jóval kevésbé sikeres. Karrierje során rengeteg balszerencse érte, ami miatt rendre megfeneklett rendkívül ígéretesen induló pályája.

Az F1 egyik legpechesebb pilótája

Aki folyamatosan követte az 1990-es években a Formula-1-et, emlékezhet, mennyire balszerencsés volt Jean Alesi a száguldó cirkuszban. Egyetlen futamgyőzelmet aratott, pedig sokkal több is lehetne.

Schumachernek bejött a motorváltás

Fernando Alonso jövőre már Renault-erőforrással rajtol a Formula-1-ben. Bő húsz évvel ezelőtt Michael Schumachernek nagyon is bejött a Renault-ra váltás, fölényes győzelmet aratott.

Retro – A drámai 1986-os szezonzáró előjátéka

A Formula-1 történetének egyik leghíresebb utolsó versenyét alapozta meg a 15 év szünet után megrendezett Mexikói Nagydíj, melyen a tartós gumiknak hála első győzelmét szerezte Gerhard Berger és a Benetton.

Mick Schumachert lenyűgözte édesapja Benettonja

Igazi F1-es történelemórának lehettek szemtanúi a helyszínen lévők, hiszen a Belga Nagydíj előtt Mick Schumacher elvitte egy körre édesapja világbajnoki címet nyert Benettonját a spái aszfaltcsíkon.

Mick Schumacher édesapja versenyautóját vezetheti

Michael Schumacher fia jelenleg a Formula-3-as Európa Bajnokságban tekeri a kormányt, most nagy megtiszteltetés érte, édesapja egyik világbajnoki címet szerzett versenyautóját vezetheti.

Retro - Berger győz, Verstappen tűzben

Gerhard Berger közel négy év sikertelenség után győzelemre vezette a Ferrarit, ám nem erről maradt igazán emlékezetes a futam, hanem Jos Verstappen borzalmas bokszutcai tűzesetéről, valamint a hatalmas rajtbalesetről.